Након првог задружног гласила које је изашло из штампе 1871. године, преко 30 различитих специјализованих издања се бавило задружним темама. Међутим, богата издавачка традиција је последњих деценија замрла, док је интересовање грађана за задругарство у Србији у порасту. Преко 5000 задруга у Србији активно је у различитим областима и делатностима, почев од ученичких задруга у основним школама, па све до енергетских и у новије време социјалних задруга.
Kако би наставили богату издавачку традицију и пружили грађанима информације од значаја за развој и пословање задруга, формиран је уређивачки одбор њузлетер-а „Задругарство & Социјално задругарство“. Чланови уређивачког одбора су представници Задружног савеза Србије, Општег савеза за пољопривреду и рурални развој, Задружног савеза јужне Србије и Удружења за локални развој Kаменица.
Први Њузлетер излази почетком октобра 2021. године и садржаће информације из јавног и цивилног сектора, актуелности у раду задружних савеза, мишљења експерата, пословне информације (обуке, сајмови, конкурси), примере домаће добре праксе у задругарству и друге теме од значаја за задругарство.
Пројекат „Инсталација социјалног задругарства“ се спроводи у оквиру пројекта Београдске отворене школе „Дијалог промена“, уз финансијску подршку Европске уније. Садржај овог текста нужно не одражава ставове донатора ни Београдске отворене школе, и за њега је искључиво одговоран Удружење за локални развој Kаменица.
#ЕУзаТЕБЕ #BOS #ДијалогПромена #InstalacijaSocijalnogZadrugarstva
________________________________________________________________
Nakon prvog zadružnog glasila koje je izašlo iz štampe 1871. godine, preko 30 različitih specijalizovanih izdanja se bavilo zadružnim temama. Međutim, bogata izdavačka tradicija je poslednjih decenija zamrla, dok je interesovanje građana za zadrugarstvo u Srbiji u porastu. Preko 5000 zadruga u Srbiji aktivno je u različitim oblastima i delatnostima, počev od učeničkih zadruga u osnovnim školama, pa sve do energetskih i u novije vreme socijalnih zadruga.
Kako bi nastavili bogatu izdavačku tradiciju i pružili građanima informacije od značaja za razvoj i poslovanje zadruga, formiran je uređivački odbor newsletter-a „Zadrugarstvo & Socijalno zadrugarstvo“. Članovi uređivačkog odbora su predstavnici Zadružnog saveza Srbije, Opšteg saveza za poljoprivredu i ruralni razvoj, Zadružnog saveza južne Srbije i Udruženja za lokalni razvoj Kamenica.
Prvi Newsletter izlazi početkom oktobra 2021. godine i sadržaće informacije iz javnog i civilnog sektora, aktuelnosti u radu zadružnih saveza, mišljenja eksperata, poslovne informacije (obuke, sajmovi, konkursi), primere domaće dobre prakse u zadrugarstvu i druge teme od značaja za zadrugarstvo.
Projekat „Instalacija socijalnog zadrugarstva“ se sprovodi u okviru projekta Beogradske otvorene škole „Dijalog promena“, uz finansijsku podršku Evropske unije. Sadržaj ovog teksta nužno ne odražava stavove donatora ni Beogradske otvorene škole, i za njega je isključivo odgovoran Udruženje za lokalni razvoj Кamenica.
#ЕУзаТЕБЕ #BOS #ДијалогПромена #InstalacijaSocijalnogZadrugarstva